Online Mağaza: https://www.rtv2.com

Burda size kalıp silikonlarının, epoksi, polyester, poliüretan ve sarf malzemelerinin özelliklerinden bahsedeceğiz. Sayfayı aşağıya doğru kaydırarark makaleleri olkumaya başlayabilirsiniz

H-Seri Rtv2 Kalıp Silikonları

H-Seri Rtv2 Kalıp Silikonları

H seri kalıp silikonlarımız dolgusuz yırtılma, germe, sünme Dirençleri yüksek kullanıma baglı Genleme yapmayan fabrika üretimine müdehale yapılmadan satışa sunulan orjinal Rtv-2 Kalıp Silikonlarıdır.


H-seri Rv2 kalıp silikonları 3 farklı sertlikte satışa sunulmuştur.
H-seri Rtv-2 kalıp silikonları ambalaj şekilleri 1-5-25 kg olarak hazırlanmıştır.
H-seri kalıp silikonları 190 ° sıcaklığa kadar dayanım gösterir.
H-seri kalıp silikonları Gıda için kullanılacaksa katalizörün koku ve tat ile gıdayı etkilediğini unutmayın, gıda için kullanmanız gereken silikon Aksil G- seri kalıp silikonlarıdır. 
H-seri kalıp silikonu sıvı halden silikon haline geçerken %0,3 (binde3) oranında küçülme yapar. E-seri silikonda olduğu gibi kullanım ve zaman ile ölçülerinde değişme olmaz. kürleme esnasında %0,3 lük çekme harici kalıp silikonu ömrünün sonuna kadar stabil kalır.
H-seri rtv2 kalıp silikonları E-seri kalıp silikonlarına göre daha koyu kıvamdadır, modeli tam kopyalamak için en az 30dk model üzerinde sıvı kalmasına özen gösterilmeli.
H-seri kalıp silikonları kendi cinsinden başka objelere yapışmaz bu yüzden kalıp ayırıcı kullanma zorunluluğu yoktur, Fakat parlak ve pürüzsüz yüzey için sıvı kalıp silikonunu dökmeden önce model yüzeyine sprey kalıp ayırıcı uygulamanız pürüzsüz ve parlak silikon kalıp elde etmenizin yanında daha uzun süre dayanacak daha geç eskiyecek silikon kalıp elde etmenizi sağlar. 
Tüm H-seri kalıp silikonlarında en ince detayda kopyalama yapabilirsiniz, kalıp silikonu shore degeri yükseldikce akışkanlık azalır: özellikle sert silikonlarda detay için katalizör miktarını düşürerek kalıp silikonunun modele tam oturması için zaman verin uzun süre size hizmet edecek kalıplar elde edersiniz.
H-Seri Kalıp silikonlarından Kısaca Bahsedecek Olursak

H-15 Kalıp Silikonu

H-15 kalıp silikonları soft yumuşak, germe, sünme direnci yüksek, detay Almada uzman genleme yapmayan stabil kalıp silikonudur.
H-15 kalıp silikonu genellikle 10-30 cm arası maket, model gibi küçük objelerde polyester, epoksi, poliüretan tarzı üretimlerde ölçünün değişmemesi gereken ürünlerin kalıplamalarında tavsiye ediyoruz.
ince hassas detayların alıması yanında muadil sertlikteki E-seri kalıp silikonlarına göre bir miktar yogun oluşu kürleşmensinin uzun tutulması ile avantaja dönüşür

H-20 kalıp silikonu

H-20 kalıp silikonlarımız standart sertlikte Germe, Sünme, Yırtılma Direnci yüksek orta boy ve büyük kalıplarda sabit bir ölçü için usta bir kopyalama silikonudur.
H-20 kalıp silikonu sert olması küçük objelerin çıkmasını zorlaştırır, orta boy model, maket, süs eşyası için idealdir
Camelyaf işlemelerinde, polyester döküm çalışmalarında, epoksi döküm & laminasyon işlerinde, kültür tuglası, dekoretif taş, işlerinde, mobilya ayağı & süsü işlerinde poliüretan dökümlerde rahatlıkla kullanılabilir.

H-25 Kalıp Silikonu

H-25 kalıp silikonlarımız kendi türü haricinde yapışma yapmayan rtv-2 kalıp silikonları içinde en sertidir. Yırtılma, Germe, Dirençleri çok yüksekdir, sabit bir ölçüde kalması gereken büyük objeler için vazgeçilmez kopyalama silikonudur.
H-25 kalıp silikonlarımız poliüretan dökümlerde en iyi sonuç alınan silikondur
Prototip ürünler için Camelyaf takviyeli polyester işlemelerinde, polyester döküm çalışmalarında, epoksi döküm & laminasyon işlerinde, kültür tuglası, dekoretif taş, işlerinde, mobilya ayağı & süsü işlerinde poliüretan dökümlerde tarihi eser kopyalamada kalıp silikonundan beklenen verimin çok üstünde performansla çalışılabilecek bir kalıp silikonudur

rtv2

Bir Cevap Yazın